Turistika v okolí kempu

Pěšky, na kole

Okolí kempu nabízí množství přírodních i historických zajímavostí.

 • Český ráj
  Skály, skalní města a hrady. Český ráj.
 • Hrad Kost 6 km od kempu
  Hrad Kost, 6 km od kempu. Foto Jirka Chomát: www.jirkachomat.cz
 • Skály a Český ráj
  Pískovce a výhledy do dálky jsou opravdu krásné.
 • Hrubá skála se zámkem
  Hrubá skála se zámkem. Tip na výlet. Foto Jirka Chomát: www.jirkachomat.cz

Turistika v okolí kempu

Hrad Fryštejn

Pěšky

Nejbližší okolí kempu Duo camp — Branžež, tvořené pomyslným trojúhelníkem obcí Kněžmost, Podkost (s hradem Kost) a Dneboh (skalní komplex Drábské světničky), je protkáno sítí dobře značených turistických cest. Můžete tak pěšky procházet nejkrásnějšími tichými kouty borových lesů se skrytými skalami nebo si vychutnat množství dalekých vyhlídek.

Mezi oblíbená místa patří Drábské světničky, vrch Mužský s mohylou na vrcholu a výhledem na Bezděz, Hýnšta, tajné skalní sídlo povstalců dávných dob s velikou jeskyní nebo hrad Kost, či zřícenina hradu Valečov, jedna z nejhezčích vůbec, s jeskynní hladomornou a skalní vesnicí chudiny.

Boží muka

Na kole

I když zdaleka ne všechny stezky jsou určeny i cyklistům, dalo by se shrnout, že více než 1/2 turistů jsou dnes právě cyklisté. Jezdí se zkrátka všude. Okolní lesy jsou doslova cyklorájem, neboť lesní cesty se křižují s pěšinami v neuvěřitelnou spleť, v níž už zabloudilo nejedno cyklistické srdce.

Vzdálenějšími místy k výletům pak mohou být hrad Humprecht, Sobotka, Prachovské skály, lázně Sedmihorky, nebo dominanta krajiny, hrad Trosky.

Rybníky a koupání

Koupání

Pro milovníky vody se nabízí hned několik možností, jak schladit tělo zvenku. Od kempu 10m vzdálený Komárovský rybník, přírodní koupaliště Drhleny nebo městské koupaliště v obci Kněžmost nebo Sobotka.

Prachovské skály

A pokud byste potřebovali schladit v letním horku tělo i zevnitř, pak se téměř na všech zmiňovaných místech můžete občerstvit nápoji i jídlem. Jedním z nejkrásnějších je restaurace a hotel Vyhlídka na vrcholu Drábských světniček, dostupná i autem a s výhledem až do nekonečna...

Několik fotek okolí kempu pro vaši inspiraci

Pohled 1 Pohled 2 Pohled 3 Pohled 4 Pohled 5 Pohled 6 Pohled 7 Pohled 8

 
 

© 2023   Kemp Duo camp | Český ráj | vesnice Branžež | Česká republika