Český ráj

Hrady, skály, klid

Krása není něco daleko, je to přítomný pocit ...

  • Skály Český ráj
    Skály, skalní města a hrady. Český ráj.
  • Pískovce a Český ráj
    Pískovce a výhledy do dálky jsou opravdu krásné.
  • Hrubá skála se zámkem
    Hrubá skála se zámkem. Tip na výlet.

Kemp Duo camp leží přímo v srdci Českého ráje

Vyhlídka na hrad Trosky

Český ráj leží asi 90 km severovýchodně od Prahy a zhruba stejně daleko od Hradce Králové. V tomto romantickém kraji se snoubí rozmanitost přírodních krás s bohatstvím historických památek – hrady, zámky a lidovou architekturou.

Díky své mimořádnosti byl vyhlášen CHKO v roce 1955, a v roce 2002 legislativně rozšířeno jeho chráněné území tak, že zahrnuje i Komárovský rybník s naším kempem a přilehlé vesnice Branžež, Nová ves, Zakopaná a další. Kemp Duo camp leží přímo v srdci Českého ráje u obce Branžež na břehu Komárovského rybníka.

Celá oblast Českého ráje se svými borovými lesy, skalními pískovcovými masivy, protkaná sítí potoků a zrcadlící nebe v hladinách tichých rybníků vzbuzuje od nepaměti v lidech, kteří ji navštívili, pocity radosti a sounáležitosti s přírodou. Hrady hlídající celá staletí křižovatky cest, Drábské světničky s vytesanými jeskyněmi nebo hrad Valečov se svým bývalým chudinským podhradním jeskynním sídlištěm vzbuzují zvídavost, touhu objevovat, a to zejména v dětech, pro které tato krajina jakoby vypadla z nějaké fantastické knížky.

 
 

© 2024   Kemp Duo camp | Český ráj | vesnice Branžež | Česká republika